PARAFIA RZYSKOKATOLICKA PW. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W PŁOTACH © 2019

72- 310 PŁOTY

ZOBACZ

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. We wtorek  o godz. 17:30 nabożeństwo  za zmarłych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych  na kartkach oznaczonych nr. 7.  Za wszystkich zmarłych z wypominek  rocznych odprawiona zostanie Msza Święta  wieczorna.
  3. W czwartek   zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Rodaków żyjących na emigracji: o godz. 17:30  odmówimy w ich intencji różaniec  i Msza święta  o godz. 18:00.  Z tyłu kościoła wyłożone są  karteczki, na których należy wypisać imiona bliskich.
  4. W czwartek, 25 marca, przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: to dzień świętości życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i trwającej dziewięć miesięcy modlitwy w intencji dzieci poczętych, zagrożonych aborcją; deklaracje i ulotki o tej pięknej inicjatywie są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Podjęcie dzieła duchowej adopcji odbędzie się na mszy o 18:00.
  5. W piątki Wielkiego Postu  nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godz. 10:00, 17:15,18:4
  6. W Niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  7. Za tydzień  siostra zakrystianka przed kościołem będzie  zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za każdy grosz wypowiadamy z serca Bóg zapłać.
  8. Również za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm  na każdej Mszy Świętej.
  9. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. Tradycyjnie prosimy o wsparcie misji. Do końca marca można przynosić do kościoła (pod obraz Jezusa Miłosiernego) mydło, szczoteczki i pasty do zębów, opaski dziane i elastyczne, bandaże, plastry, siatki opatrunkowe, rękawiczki lateksowe a także ofiary pieniężne. Zebrane środki przekażemy księżom werbistom pracującym na terenach misyjnych.
  10. Przy wyjściu z kościoła parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece Wielkanocne i baranki  jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. Torby Miłosierdzia – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego  do 28 marca.
  11. Z racji na troskę o zieleń przykościelną i drogę procesyjną  wokół kościoła jesteśmy zmuszeni ograniczyć parkowanie i wjazd na teren kościoła. Od poniedziałku obowiązywać będzie zakaz parkowania i wjazdu na teren przykościelny. Prosimy drogich parafian o zrozumienie  tej konieczności i parkowanie na łączce parkingowej przy ulicy Parkowej.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:  Śp. + Genowefa Jakóbowska,             + Zofia Feledyn, + Władysław Celiński, + Eugeniusz Suda. Módlmy się za zmarłych i za śp. Ks. Stanisława Rakiej - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  13. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

ks. Ryszard  Szymanik  SChr  - proboszcz

20 marca 2021

XXV Niedziela

22.09.2019

+ Roman Peczkis 5 r. śm.

900

+ Jadwiga Banasiak 2 r. śm.

1030

1500

Ślubna: Patrycja Bilska Bartosz Mazur

1800

O zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Anny i Przemysława w kolejną rocznicę ślubu oraz ich dzieci Mai i Tymoteusza w 1 rocznicę urodzin

XXVI Niedziela

w ciągu roku 29.09.2019

700

+ Hieronim Lewandowski 10 r. śm. , Piotr Hryniewicz 5 r. śm.

900

+ Michalina, Stefan Grzesiak

1030

+ Stanisław Dziedzic 18 r. śm. , Leszek, Helena, Tomasz, Bronisława (ona), Jan

1200

+ Marian Mikołajczyk 3 r. śm.

+ Michał, Jadwiga i za zmarłych z rodziny